Kurzy MOMETO v roce 2015 se představují - 1. část

Projekt MOMETO běží již více jak rok a za tu dobu připravil realizační tým spoustu nových a moderních možností dalšího vzdělávání.  Zájemci se mohou těšit nejen na prezenční kurzy, ale především na e-learningové moduly, interaktivní aplikace, deskové hry a mnoho dalších způsobů, kterými získají potřebné znalosti, a které odpovídají vzdělávání v 21. století.

Veškeré vzdělávací aktivity jsou v tomto projektu zaměřeny na tři hlavní oblasti – projektové řízení, zvýšení efektivity vlastní práce a osvojení si principů úspěšné spolupráce.

V první oblasti, projektovém řízení, bude otevřen kombinovaný kurz s názvem Projektové řízení prakticky a online. Kurz bude určen všem, kteří se chtějí zlepšit v oblasti přípravy a řízení projektů. Jak název napovídá, půjde především o předání praktických znalostí a zkušeností, které absolventi využijí ve své praxi. Základem bude e-learningový modul, ve kterém budou vysvětleny nejdůležitější principy a techniky. Po absolvování tohoto e-learningu bude následovat 8 hodinový prezenční seminář, kde budou mít účastníci možnost doptat se na případné nejasnosti, ale především si vyzkoušet nabyté znalosti na praktickém příkladu pod dohledem profesionálního kouče. Významným doplňkem celého vzdělávacího kurzu bude online aplikace s příběhem, ve které bude účastník atraktivní formou řešit nejrůznější problémy a využívat při nich znalostí projektového řízení. Půjde tedy o osvědčené vzdělávání „škola hrou“.

Pro všechny, kteří se chtějí v projektovém řízení vzdělávat více do hloubky a případně dosáhnout i na certifikát v tomto odvětví budou připraveny kombinované kurzy, které připraví účastníka na získání kvalifikace v projektovém řízení v rámci Národní soustavy kvalifikací (NSK). Půjde o tři úrovně, které v rámci NSK bude možné získat – Asistent projektu, Manažer projektu a Manažer programů a komplexních projektů. Všechny tři kurzy budou vyučovány ve formě prezenčních kurzů, které budou doplněny e-learningovými moduly. Na konci každého z kurzů poté budou účastníci skládat danou kvalifikační zkoušku.

Veškeré e-learningové moduly a interaktivní aplikace jsou vyvíjeny pro spuštění na PC, ale i na mobilních zařízeních. Ať už se jedná o mobilní telefony, nebo tablety.

Co dalšího pro vás chystáme se dozvíte v některém z dalších článků.