Kurzy MOMETO v roce 2015 se představují - 2. část

Přinášíme vám další díl seznámení s kurzy, které chystáme v rámci projektu MOMETO a na které se můžete těšit od února a března tohoto roku.

Pro posílení schopností, které začínající zaměstnanci každý den využívají ve své práci, jsou připraveny kurzy v oblasti rozvoje efektivní práce.

Díky absolvování vzdělávacího programu Sebeřízení se účastníci naučí zvládat práci s časem, odolávat typickým zlodějům času nebo se vyhnout prokrastinaci. Po zjištění současného stavu pomocí sebehodnotícího testu absolvují e-learningový interaktivní kurz, ve kterém se naučí nejdůležitější schopnosti a dovednosti ke zvládání svého času. V rámci e-learningu budou také plnit nejrůznější úkoly, na kterých si vyzkouší porozumění naučené látce. Pro podporu zvládání svého času budou mít k dispozici mobilní aplikaci, díky které si svůj čas dokáží efektivně zorganizovat. Jako doplněk pro zlepšení znalostí bude sloužit interaktivní aplikace a možnost individuální supervize se zkušeným koučem. Na závěr celého vzdělávacího programu absolvuje účastník test, díky kterému zjistí svůj posun v oblasti řízení času.

Druhou možností vzdělávání v této oblasti bude kurz zaměřený na Práci v turbulentním prostředí. Mnozí zaměstnanci mají problém se vyrovnat se změnami, které v pracovním životě nastávají, zvláště pokud jdou rychle za sebou. Ať už se jedná o řešení několika úkolů na ráz, takzvané krize, kdy se nestíhá nebo nedaří až po časté výměny vedoucích nebo spolupracovníků. Díky kurzu, který kombinuje prezenční a e-learningovou výuku se účastníci naučí jak zvládat změny a stres, jak se vyhnout jejich negativním projevům nebo na co si dát pozor, aby nezažili syndrom vyhoření. Na kurzu účastníci obdrží i elektronické šablony, které budou moci využit při své každodenní práci.

Veškeré e-learningové moduly a interaktivní aplikace jsou vyvíjeny pro spuštění na PC, ale i na mobilních zařízeních. Ať už se jedná o mobilní telefony, nebo tablety.

Co dalšího pro vás chystáme se dozvíte v některém z dalších článků.