Kurzy MOMETO v roce 2015 se představují - 3. část

Přinášíme vám poslední díl seznámení s kurzy, které chystáme v rámci projektu MOMETO a na které se můžete těšit od února a března tohoto roku.

Posledním vzdělávacím programem v části zaměřeném na efektivitu práce jsou aktivity zaměřené na posílení logických a rozhodovacích schopností. Základem bude prezenční kurz, na kterém se účastníci seznámí s možnostmi systematického řešení problémů, rozhodování v nejrůznějších praktických situacích a používání logického myšlení.  V rámci tohoto kurzu se účastníci dozví nejen teoretické informace, ale budou si je moci vyzkoušet na reálných příkladech, které s nimi lektor poté vyhodnotí. Pro pobavení bude na kurzu připravena unikátní desková hra, na které si účastníci ověří nově nabyté znalosti a dovednosti při řešení problémů včetně logického myšlení. Jako přidanou hodnotu dostanou účastníci přístup k online aplikaci, ve které si vyzkouší řešení dalších problémů.

Pokud účastníci absolvují vzdělávání v poslední oblasti projektu MOMETO, dozví se, jakým způsobem si mohou zlepšit své dovednosti, které potřebují při spolupráci s ostatními lidmi, nejen v zaměstnání, ale i v osobním životě.

V prvním vzdělávacím programu s názvem Organizační gramotnost se účastníci v rámci interaktivního prezenčního kurzu a navazujícího e-learningu naučí, jak zorganizovat akci a jakým způsobem zvládnout práci s lidmi. Je velký rozdíl, pokud se pustíte do organizování menší firemní party pro maximálně pár desítek zaměstnanců nebo velkou open-air akci s tisícovkou návštěvníků. Jak zvládnout nejen tyto typy akcí se účastníci naučí pod dohledem zkušených lektorů, kteří za sebou mají desítky úspěšně zorganizovaných menších i větších akcí.

Vzdělávací program ICT pro týmovou spolupráci a praxi je zaměřen na lidi, kteří by se rádi zdokonalili v používání běžného kancelářského softwaru, ale také na ty, kteří si chtějí vyzkoušet programy a řešení, které jsou volně dostupné, a které jsou kolikrát lepší než nejrozšířenější produkty firmy Microsoft. V rámci třech e-learningových modulů se účastníci naučí využívat volně dostupné Google nástroje, expertní funkce MS Office, programy podporující tvorbu myšlenkových map, softwarovou podporu plánování a řízení projektů nebo menších akcí nebo zásady informační bezpečnosti, ochrany dat, ať už svých počítačových, nebo zabezpečení profilů na sociálních sítích případně fotografií na sdílených úložištích. Na tyto e-learningové moduly bude navazovat prezenční kurz a interaktivní hra, ve které účastníci zúročí všechny nabyté zkušenosti a znalosti s využíváním softwaru při řešení problémů.

Veškeré e-learningové moduly a interaktivní aplikace jsou vyvíjeny pro spuštění na PC, ale i na mobilních zařízeních. Ať už se jedná o mobilní telefony, nebo tablety.